|
Masz pytanie? Zadzwoń:
+48 32 700 72 24

Nasz Blog

Zmiany w ofercie SimpleVPS.pl

Szanowni Państwo,

po długim braku aktywności na naszym blogu chcieliśmy poinformować o zmianach jakie zaszły w ostatnim czasie w świadczonych przez nas usługach.

W pierwszej kolejności chcielibyśmy poinformować o zmianie sposobu przydzielania zasobów procesora dla oferowanych przez nas serwerów VPS. Uprzednio, każdy z serwerów posiadał limit mocy obliczeniowej w postaci określonej z góry ilości megaherców. Rozwiązanie to sprawdzało się bardzo dobrze w praktyce, przy czym w związku z rosnącym z każdym miesiącem zapotrzebowaniem na moc obliczeniową naszych klientów, postanowiliśmy zrezygnować z limitowania ilości megaherców na rzecz ilości przydzielanych do serwera rdzeni procesora, określanych w naszej ofercie jako VCPU. Moc obliczeniowa jednego VCPU jest równa mocy obliczeniowej jednego fizycznego rdzenia procesora zainstalowanego na serwerze na którym został uruchomiony serwer VPS. W chwili obecnej minimalna ilość megaherców jaka może zostać przydzielona do serwera VPS wynosi 2400. Jak sami Państwo zapewne już zauważyli, w przypadku każdego z oferowanych przez nas serwerów wzrost wydajności jest bardzo wyraźny, a w niektórych przypadkach wynosi nawet pięciokrotność uprzednio oferowanej mocy obliczeniowej. Zmiana od jakiegoś czasu dostępna jest dla wszystkich naszych obecnych klientów, a od dnia dzisiejszego również dla wszystkich nowo tworzonych zamówień.

Wielokrotnie otrzymując od Państwa zapytania o serwery VPS, które zaraz po instalacji będą w pełni skonfigurowane pod konkretne rozwiązania, jak serwer DNS, SVN, GIT itd., zawierające własny panel administracyjny, oraz możliwość połączenia się z nim za pośrednictwem API zastanawialiśmy się, jakie rozwiązania najlepiej Państwu doradzić. Wybór najlepszego z nich nie jest trywialnym zadaniem, gdyż darmowe aplikacje zwykle oferują bardzo ograniczoną funkcjonalność, a ich komercyjne odpowiedniki niejednokrotnie kosztują bardzo dużo. Z radością chcielibyśmy poinformować, że wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom od kilku miesięcy pracujemy nad własnymi rozwiązaniami tego typu, które dla wszystkich naszych klientów byłyby dostępne nieodpłatnie. Więcej informacji będziemy w stanie przekazać w chwili gdy będą one na ukończeniu.

Na koniec chcielibyśmy poinformować, o zmianach i rozszerzeniach w panelu VPSAdmin jakie zaszły od ostatniego wpisu na blogu:

 • W związku ze zmianami w naszej ofercie zostało rozszerzone wsparcie dla wieloprocesorowych serwerów VPS.
 • Na stronie głównej panelu została dodana informacja czy na serwerze VPS zainstalowany jest jeden z najpopularniejszych panelu zarządzania serwerem (DirectAdmin, Cpanel itd.), jeśli tak, dodawany jest link pozwalający na szybkie przejście do jego ekranu logowania. Detekcja panelu następuje automatycznie, nie jest wymagana żadna akcja ze strony administratora serwera VPS.
 • Została dodana możliwość podejrzenia historii powiadomień systemu monitoringu dostępnego dla każdego serwera VPS.
 • Wprowadziliśmy możliwość zarządzania firewallem dla każdego serwera VPS z poziomu panelu administracyjnego. Rozwiązanie to niestety okazało się w pewnych szczególnych sytuacjach niestabilne, z tego też powodu została podjęta decyzja o jego wyłączeniu. Ponowne uruchomienie wspomnianego mechanizmu nastąpi dopiero w chwili uruchomienia przez nas panelu VPSAdmin w wersji 2.0, które nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.
 • Wprowadziliśmy szereg poprawek w angielskiej wersji językowej panelu.
 • Zostały wprowadzone liczne mniejsze poprawki w kodzie panelu, niewidoczne dla zwykłego użytkownika poprawiające różnego rodzaju błędy oraz wprowadzające drobne ulepszenia.

Na koniec chcieliśmy przypomnieć, jak ważna jest dla nas Państwa opinia. Z tego też powodu w przypadku jakichkolwiek pytań czy uwag do naszej oferty, zapraszamy do kontaktu z naszym działem pomocy który postara się odpowiedzieć Państwu na wszystkie pojawiające się pytania.

Nowa wersja panelu VPSAdmin

Szanowni Klienci,

W dniu dzisiejszym została wykonana aktualizacja panelu zarządzania serwerami do najnowszej stabilnej wersji, oznaczonej numerem 1.3.3. Poniżej zamieszczamy listę zawierającą najważniejsze wprowadzone zmiany w stosunku do uprzednio udostępnionej wersji:

 • Szata graficzna panelu została przebudowana i odświeżona.
 • Przeprowadzony został refactoring dużej części kodu systemu zarządzania serwerami, mający na celu przyspieszenie jego działania, zmniejszenie obciążenia dla serwera oraz uproszczenie wdrażania nowych funkcjonalności.
 • Dodany został nowy typ wykresu – ilości połączeń nawiązanych z serwerem (tcp, udp oraz icmp). Dane próbkowane są w odstępach 60 sekundowych, a następnie uśredniane do wartości godzinnych i prezentowane na wykresie.
 • Zgodnie z Państwa sugestiami rozszerzone zostały funkcje monitoringu serwerów http o możliwość weryfikowania czy w kodzie strony znajduje się podany ciąg znaków.
 • Została również dodana możliwość włączenia/wyłączenia powiadomień o kończącym się limicie transferu, dużej zajętości przestrzeni dysku twardego oraz sprawdzania czy którykolwiek z adresów IP serwera nie został umieszczony na listach antyspamowych RBL.

Monitoring serwerów

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że z dniem dzisiejszym zakończyliśmy nasze wewnętrzne testy systemu monitoringu serwerów nad którym pracujemy od pewnego czasu. W związku z tym faktem, udostępniamy Państwu wersję 1.3-rc1 naszego panelu, w której można znaleźć wspomnianą funkcjonalność.

Nowy mechanizm monitoringu pozwala m.in. na:

 • definiowanie wielu adresów e-mail na które mają docierać powiadomienia
 • monitorowanie czasu odpowiedzi na zapytania PING oraz poziomu straty pakietów
 • weryfikacji działania serwera HTTP oraz poprawności zwracanego kodu odpowiedzi
 • monitorowanie portów
 • definiowanie jak często mają być wykonywane sprawdzenia i po ilu nieudanych próbach ma nastąpić wysłanie powiadomienia
 • możliwość ustawienia przypomnień o dalszym występowaniu wykrytych problemów
Zapraszamy do testowania oraz zgłaszania wszelkich uwag odnośnie wprowadzonych zmian.

Aktualizacja panelu VPSAdmin

Szanowni Klienci. Z przyjemnością informujemy o przeprowadzonej w weekend aktualizacji naszego panelu zarządzania serwerami do wersji 1.2 . Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany jakie zostały wprowadzone od wersji 1.1:

 • wprowadzone zostały dodatkowe warstwy kontroli dostępu do serwera VPS, dzięki czemu cały system stał się jeszcze bezpieczniejszy,
 • w związku z powyższym, zmieniona została polityka dostępu do konsoli awaryjnej – wdrożyliśmy mechanizm haseł tymczasowych,
 • od podstaw został przebudowany system wykonywania kopii zapasowych. Zmiany miały na celu maksymalnego zmniejszenia jego obciążenia dla systemu bazowego, oraz wdrożenie pełnej automatyzacji w mechanizmach redundancji kopii zapasowych,
 • wprowadzone zostały znaczne optymalizacje w przypadku wykorzystywania systemu plików EXT4 na serwerach VPS,
 • w panelu administracyjnym pojawiła się możliwość zmiany RevDNSa dla wszystkich adresów IP przypisanych do danego serwera VPS,
 • dodaliśmy również mechanizm umożliwiający zarządzanie z jednego konta wieloma serwerami VPS (obecnych klientów zainteresowanych tym rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta).
Mamy nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z wprowadzonych zmian oraz ulepszeń. Jeśli pojawiłyby się jakieś pytania lub sugestie zapraszamy do kontaktu.

Strona 1 z 2 1 2