Zmiany w ofercie SimpleVPS.pl
Szanowni Państwo,
po długim braku aktywności na naszym blogu chcieliśmy poinformować o zmianach jakie zaszły w ostatnim czasie w świadczonych przez nas usługach.
W pierwszej kolejności chcielibyśmy poinformować o zmianie sposobu przydzielania zasobów procesora dla oferowanych przez nas serwerów VPS. Uprzednio, każdy z serwerów posiadał limit mocy obliczeniowej w postaci określonej z góry ilości megaherców. Rozwiązanie to sprawdzało się bardzo dobrze w praktyce, przy czym w związku z rosnącym z każdym miesiącem zapotrzebowaniem na moc obliczeniową naszych klientów, postanowiliśmy zrezygnować z limitowania ilości megaherców na rzecz ilości przydzielanych do serwera rdzeni procesora, określanych w naszej ofercie jako VCPU. Moc obliczeniowa jednego VCPU jest równa mocy obliczeniowej jednego fizycznego rdzenia procesora zainstalowanego na serwerze na którym został uruchomiony serwer VPS. W chwili obecnej minimalna ilość megaherców jaka może zostać przydzielona do serwera VPS wynosi 2400. Jak sami Państwo zapewne już zauważyli, w przypadku każdego z oferowanych przez nas serwerów wzrost wydajności jest bardzo wyraźny, a w niektórych przypadkach wynosi nawet pięciokrotność uprzednio oferowanej mocy obliczeniowej. Zmiana od jakiegoś czasu dostępna jest dla wszystkich naszych obecnych klientów, a od dnia dzisiejszego również dla wszystkich nowo tworzonych zamówień.
Wielokrotnie otrzymując od Państwa zapytania o serwery VPS, które zaraz po instalacji będą w pełni skonfigurowane pod konkretne rozwiązania, jak serwer DNS, SVN, GIT itd., zawierające własny panel administracyjny, oraz możliwość połączenia się z nim za pośrednictwem API zastanawialiśmy się, jakie rozwiązania najlepiej Państwu doradzić. Wybór najlepszego z nich nie jest trywialnym zadaniem, gdyż darmowe aplikacje zwykle oferują bardzo ograniczoną funkcjonalność, a ich komercyjne odpowiedniki niejednokrotnie kosztują bardzo dużo. Z radością chcielibyśmy poinformować, że wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom od kilku miesięcy pracujemy nad własnymi rozwiązaniami tego typu, które dla wszystkich naszych klientów byłyby dostępne nieodpłatnie. Więcej informacji będziemy w stanie przekazać w chwili gdy będą one na ukończeniu.
Na koniec chcielibyśmy poinformować, o zmianach i rozszerzeniach w panelu VPSAdmin jakie zaszły od ostatniego wpisu na blogu:
- W związku ze zmianami w naszej ofercie zostało rozszerzone wsparcie dla wieloprocesorowych serwerów VPS.
- Na stronie głównej panelu została dodana informacja czy na serwerze VPS zainstalowany jest jeden z najpopularniejszych panelu zarządzania serwerem (DirectAdmin, Cpanel itd.), jeśli tak, dodawany jest link pozwalający na szybkie przejście do jego ekranu logowania. Detekcja panelu następuje automatycznie, nie jest wymagana żadna akcja ze strony administratora serwera VPS.
- Została dodana możliwość podejrzenia historii powiadomień systemu monitoringu dostępnego dla każdego serwera VPS.
- Wprowadziliśmy możliwość zarządzania firewallem dla każdego serwera VPS z poziomu panelu administracyjnego. Rozwiązanie to niestety okazało się w pewnych szczególnych sytuacjach niestabilne, z tego też powodu została podjęta decyzja o jego wyłączeniu. Ponowne uruchomienie wspomnianego mechanizmu nastąpi dopiero w chwili uruchomienia przez nas panelu VPSAdmin w wersji 2.0, które nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.
- Wprowadziliśmy szereg poprawek w angielskiej wersji językowej panelu.
- Zostały wprowadzone liczne mniejsze poprawki w kodzie panelu, niewidoczne dla zwykłego użytkownika poprawiające różnego rodzaju błędy oraz wprowadzające drobne ulepszenia.
Na koniec chcieliśmy przypomnieć, jak ważna jest dla nas Państwa opinia. Z tego też powodu w przypadku jakichkolwiek pytań czy uwag do naszej oferty, zapraszamy do kontaktu z naszym działem pomocy który postara się odpowiedzieć Państwu na wszystkie pojawiające się pytania.